Rukometašice BiH poražene od Grčke u Cazinu

Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i treći poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Zmajice su u Cazinu poražene od Grčke rezultatom 24:22 (12:8).

Grkinje su mnogo bolje ušle u meč i imale su prednost od tri gola već na početku meča. Ipak, izabranice selektora Adnana Bašića se vraćaju u meč i stižu do izjednačenja (7:7). U završnici poluvremena uslijedilo je nekoliko grešaka naših igračica pa Grkinje na poluvrijeme odlaze sa četiri gola prednosti (12:8).

Na startu drugog dijela Grkinje odlaze na plus 6 (15:9). Nošene velikom podrškom publike Zmajice pred kraj meča dolaze do -1 (22:21). Međutim nije bilo snage za preokret. Grkinje uspjevaju sačuvati prednost i tako ostvariti prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Najefikasnija u našem timu bila je Desire Kolašinac sa sedam pogodaka dok je kapitenka Armina Isić postigla šest pogodaka. Na golu je odlična bila Anica Gudelj sa 13 intervencija.

Grkinje je predvodila Chatziparasidou sa osam pogodaka dok je golmanica Kepesidou imala 12 odbrana.

Ove dvije reprezentacije već u nedjelju igraju novi meč. Ovaj put Zmajice će gostovati u Grčkoj.