Amar Dedić golom i asistencijom u derbiju sezone donio Salzburgu desetu uzastopnu titulu

Derbi sezone u austrijskoj Bundesligi jučer su na RB Areni u Salzburgu odigrali domaći RB Salzburg i Šturm iz Graza. Domaći su nakon preokreta slavili sa 2:1 i tako došli do desete uzastopne titule u Austriji.

Junak Salzburga bio je bh. reprezentativac Amar Dedić koji je upisao gol i asistenciju.

Ipak, nije sve bilo tako sjajno za Red Bull. U 42. minuti Šturm je došao do prednost. Sarkaria je ubacio iz prekida a Gorenc Stankovič pogodio glavom za prednost gostiju nakon prvog poluvremena.

Salzburg je od prvog minuta nastavka odlučno krenuo po preokret. Isplatilo se to već nakon tri minuta igre u nastavku. Adamu je šutirao, golman Okonkwo odbranio, međutim braniči Šturma nisu uspjeli izbaciti loptu u polje. Lopta se odbila do Dedića koji je šalje u praznu mrežu za 1:1.

I kada se već činilo da će meč završiti bez pobjednika domaći su došli do potpunog preokreta. Dedić je sjajno uposlio Konatea koji se oslobodio svog čuvara i pogodio za konačnih 2:1.

To je ujedno značilo i da je Salzburg odbranio titulu prvaka jer dva kola prije kraja ima šest bodova više i bolji međusobni omjer od Šturma. Za tim sa RB Arene je to deseta titula prvaka u nizu a ukupno sedamnaesta.

Amar Dedić je osigrao svih 90 minuta, baš kao i Jusuf Gazibegović na drugoj strani.