Amar Dedić postigao dva pogotka i upisao asistenciju u visokoj pobjedi Salzburga (VIDEO)

Ekipa RB Salzburga danas je na gostovanju kod Hartberga u okviru 4. kola austrijske Bundeslige upisala visoku pobjedu od 5:1. Junak meča bio je desni bek Zmajeva Amar Dedić koji je postigao dva gola i upisao jedni aaistenciju.

Dedić je odličnu partiju najavio asistencijom za Gloukha u 16. minuti utakmice. Izjednačio je Hartberg preko Entrupa u nadoknadi prvog poluvremena.

Konate je donio novu prednost ekipi Salzburga u 47. minuti, a Dedić je samo tri minute poslije postigao lijep pogodak udarcem iskosa desnom nogom. U 64. minuti Dedić je pokazao zbog čega se smatra jednim od najboljih desnih bekova na svijetu. Napravio je sjajan prodor i onda udarcem lijevom nogom pogodio za 1:4.

Konačan rezultat postavio je Koita golom u 76. minuti.