Arsenal i Barselona u četvrtfinalu Lige prvaka

Arsenal i Barselona izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Katalonci su na Olimpijskom stadionu gdje igraju domaće utakmice zbog obnove svog Kamo Noua sa 3:1 savladali Napoli i tako sa ukupnih 4:2 prošli dalje.

Barselona je već nakon 17. minuta imala dva gola prednosti. Strijelci su bili Fermin i Kanselo. Rahmani je vratio nadu Napolitancima u 30. minuti ali to je bilo sve od aktuelnog prvaka Italije. Levandovski je u 83. minuti potvrdio prolaz dalje za špansku ekipu.

U drugom večerašnjem susretu osmine finala viđeno je mnogo više drame. Na kraju se radovao Arsenal koji je nakon izvođenja penala izbacio Porto.

Trosar je pogotkom iz 41. minute anulirao prednost Porta iz prvog susreta. Ipak do kraja regularnih 90 minuta nije bilo pogodaka baš kao ni u produžecima pa se pristupilo izvođenju penala gdje su se bolje snašli domaći igrači.

Odegard, Haverc, Saka i Rajs su bili precizni za Arsenal. S druge strane pogađali su Pepe i Grujić, Vendel je pogodio stativu dok je Raja zaustavio udarac Galena.