Atletiko i Borusija posljednji četvrtfinalisti Lige prvaka

Atletiko Madrid i Borusija Dortmund posljednji su četvrtfinalisti Lige prvaka.

Milioneri iz Dortmunda su golovima Sanča i Rojsa sa 2:0 savladali nizozemski PSV i tako sa ukupnih 3:1 prošli u četvrtfinale.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Madridu gdje je Atletiko dočekao milanski Inter sa golom zaostatka iz prvog susreta koji je pripao Interu sa 1:0.

Odlično je krenulo za tim Simonea Inzagija i u revanšu. Dimarko je u 33. minuti matirao Oblaka za prednost gostiju. Ipak, samo dvije minute kasnije Grizman vraća nadu domaćinima. Imao je Inter nekoliko prilika da riješi pitanje pobjednika ali crno-plavi nisu uspjeli savladati Oblaka. Kazna je stigla u 87. minuti kada rezervista Depaj pogađa sa prekoret i odvodi susret u produžetke.

U dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka pa su o prolasku odlučivali penali gdje je briljirao golman Jorgandžija Jan Oblak. Slovenac je odbranio udarce Sančeza i Klasena dok je Martinez šutirao preko gola i tako poslao Atletiko u četvrtfinale.

Atletiko i Borusija su se tako pridružuli Barseloni, Arsenalu, Bajernu, Realu, Mančester Sitiju i PSG-u koji su se ranije plasirali u četvrtfinale.