Bajka se nastavlja: Bivši trener gradačačke Zvijezde odveo autsajdera u četvrtfinale prvenstva Azije

Petar Šegrt slavi historijski rezultat sa reprezentativcima Tadžikistana (Foto: Screenshot)

Slavit će se u Dušanbeu i drugim gradovima Tadžikistana ime hrvatskog stručnjaka Petra Šegrta koji sa reprezentacijom ove zemlje piše bajku na prvenstvu Azije.

Nakon što je Šegrt Tadžikistan prvi put u njegovoj historiji odveo na Azijsko prvenstvo na turniru u Kataru nastavljena je bajka ove reprezentacije. Prvo je Tadžikistan neočekivano iz grupe sa Katarom, Kinom i Libanonom izašao kao drugi i ostvario plasman u nokaut fazu da bi danas ostvario novi veliki uspjeh.

Naime, Tadžikistanci su u današnjem susretu osmine finala protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata slavili nakon penala i izborili četvrtfinale Azijskog prvenstva.

U regularnom dijelu susreta bilo je 1:1. Khanonov je doveo Tadžikistan u vodstvo u 30. minuti da bi Al Hammadi donio izjednačenje Emiratima u petoj minuti sudijske nadoknade susreta.

Ipak tragičan završetak regularnih 90 minuta nije uzdrmao Tadžikistance. U produžecima nije bilo pogodaka i pristupilo se izvođenju penala. Svih pet igrača Tadžikistana bilo je precizno dok je na drugoj strani Caio Canedo bio neprecizan.

Nakon petog penala koji je za Tadžikistan uspješno realizovao Shukurov uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača ove reprezentacije, a priključio im se i selektor Šegrt.

Petar Šegrt je bh. javnosti poznat kao trener Zvijezde iz Gradačca. Šegrt je na klupi Zmajeva bio od septembra 2014. do aprila 2015. godine. Selektor Tadžikistana postao je 2022. godine.