Bellingham srušio Orlove

Reprezentacija Engleske savladala je sa minimalnih 1:0 Srbiju u posljednjem meču današnjeg programa na Evropskom prvenstvu.

Englezi su dominirali tokom prvih 45 minuta uz nekoliko opasnih napada koje su imali. Poveli su u 13. minuti kada je Bellingham pogodio glavom nakon ubačaja Sake. Jedini pravu priliku u prvih 45 minuta Srbija je imala nakon greške Engleza. Igrala se 20. minuta kada je Alexander-Arnold pogriješio, a Mitrović šutirao pored gola.

Imali su Englezi inicijativu tokom čitavog prvog poluvremena ali nisu stvorili neku ozbiljniju šansu osim kada je u 26. Walker probio po desnoj strani i dobro ubacio, ali su njegovi saigrači zakasnili na taj ubačaj.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija mnogo su ozbiljnije ušli u drugo poluvrijeme dok su Englezi pali u igri.

Prijetili su Orlovi preko Mladenovića, Birmančevića i Vlahovića ali nisu mogli do gola. Na drugoj strani Kane je imao jedinu veliku priliku za Engleze u drugom dijelu kada je pogodio prečku nakon ubačaja Bowena. Na kraju je ostalo 1:0 za tim Garetha Southgatea, iako je sastav Gordog Albiona podbacio u drugom dijelu igre.

U prvom meču ove grupe Danska i Slovenija su ranije danas remizirale rezultatom 1:1.