Bh. juniori savladali Švedsku, Euro je veoma blizu

U okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo do 19 godina (juniori), selekcija Bosne i Hercegovine je savladala reprezentaciju Švedske sa 3:2.

Ovo je za našu juniorsku selekciju druga pobjeda, te su sada prvi na tabeli i jedini u grupi sa obje pobjede.

Izabranici Ivice Barbarića su slavili pobjedu, a prvi smo došli u vodstvo već u 23. minuti utakmice preko Mateja Šakote. ipak, deset minuta kasnije Abbas Ayari je izjednačio sa 1:1.

Samo jedan minut kasnije Aleksandar Kahvić je pogodi oza novo vodstvo naše reprezentacije, ali su do kraja prvog poluvremena Šveđani stigli do još jednog izjednačenja, ovoga puta preko Wilhelmssona.

Igrala se 60. minuta utakmice kada je Admir Bistrić pogodio za pobjedu Zmajića i tako donio veliko slavlje našoj selekciji.

Zmajići su prvi na tabeli sa šest bodova (pobjede protiv Češke i Švedske), dok selekcije Češke i Francuske imaju po tri boda. Posljednja je selekcija Švedske bez ijednog boda.

Naredni, ujedno i odlučujući meč, bh. juniori igraju protiv Francuske.