Bh. košarkaši ubjedljivom pobjedom protiv Mađarske izborili polufinale pretkvalifikacionog turnira za OI

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Mađarsku sa ubjedljivih 103:78 u posljednjem kolu grupne faze pretkvalifikacija za Olimpijske igre i tako izborila polufinale na pretkvalifikacionom turniru koji se igra u poljskim Gliwicama.

Zmajevi su od početka meča bili veoma motivisani i raspoloženi za igru pa su već nakon prve četvrtine praktično riješili pitanje pobjednika.

Bilo je jasno da je naš tim mnogo kvalitetniji naročito na “visokim” pozicijama što se vidjelo i u samom otvaranju meča kada smo vrlo brzo otišli na dvocifrenu prednost.

Zmajevi su imali dvadeset (36:16) poena prednosti nakon prve četvrtine a do kraja poluvremena prednost je narasla i na dvadeset devet poena (57:28).

U drugom poluvremenu Zmajevi su malo “podigli” ručnu. Šansu su dobili i igrači sa manjom minutažom. Mađari su to iskoristili pa su uspjeli donekle ublažiti poraz. Konačan rezultat glasio je 103:78 u korist naše reprezentacije.

Treba istaći da se svih 12 igrača kojima je selektor Adis Bećiragić dao priliku upisalo u strijelce. Najefikasniji je bio Musa sa 26, Alibegović je ubacio 14, Nurkić 12 dok je Garza ubacio 10 poena.

Kod Mađara najefikasniji je bio Perl sa 21 poenom dok je Vojvoda ubacio 17.

Protivnik našem timu u polufinalu biće Izrael. Susret se također igra u Gliwicama za dva dana. U drugom polufinalu igrat će Poljska i Estonija. Samo pobjednik turnira će izboriti kvalifikacije za Olimpijske igre.