Bh. odbojkašice poražene od Rumunije u četvrtom kolu Evropskog prvenstva

Ženska odbojkaška reprezentacija poražena je od selekcije Rumunije u četvrtom kolu Evropskog prvenstva sa 3:2 u setovima.

Prvi set je donio sjajnu igru naših odbojkašica koje su u potpunosti razbile Rumunke u ovom dijelu igre. Na kraju prvog seta bilo je ubjedljivih 25:12 za naš tim.

Sjajno su počele bh. odbojkašice i u drugom setu. Imale su i pet poena prednosti međutim onda je uslijedio veliki pad u igri što Rumunke koriste i osvajaju drugi set rezultatom 26:24.

Izabranice Stevana Ljubičića su vrlo dobro krenule i u treći set. Međutim, ponovo se desio veliki pad u igri Zmajica sredinom seta. Nažalost, Rumunke su ponovo to kaznile i osvojile treći set rezultatom 25:21.

Bh. odbojkašice su dobro započele i četvrti set. Ponovo su Zmajice povele na početku s tim da su za razliku od drugog i trećeg seta, ovaj out uspjele odbiti nalete Rumunki i dobiti set rezultatom 25:21.

U tie-breaku je viđena velika borba na obje strane. Na kraju su Rumunke bile prisebnije i osvojile odlučujući set rezultatom 15:11.

Zmajice sada imaju 5 bodova i trenutno su četvrte na tabeli. Posljednji meč u grupnoj fazi naša reprezentacija igra sutra protiv domaćina i prvog favorita prvenstva Italije od 21 sat.