Borac nakon nove sudijske lakrdije osigurao titulu prvaka BiH, Tuzla City seli u niži rang

Nogometaši Borca su prvaci Bosne i Hercegovine ovu sezonu. Banjalučki tim je do titule stigao pobjedom protiv Igmana rezultatom 4:3 kolo prije kraja sezone. Meč na Gradskom stadionu u Banja Luci obilježila je nova sudijska lakrdija, ovaj put na čelu sa sudijom Aleksandrom Njegomirovićem.

Novopečeni reprezentativac BiH David Vuković doveo je domać tim u prednost u 32. minuti. Ipak, do kraja poluvremena gosti golovima Mešinovića i Ramića preokreću rezultat.

U drugom poluvremenu na scenu stupa sudijska trojka. Glavni sudija Njegomirović već u 48. minuti svira penal za Borac. U duelu su bili Lukić i Dupovac, a čini se da je napadač domaćih sam pao u kaznenom prostoru. Nišić je bio siguran sa bijele tačke.

Tri minute kasnije Igman je ponovo poveo. Janketić je strijelac na asistenciju Hebibovića. Ioak, dvije minute kasnije ponovo je Borac pogodio. Herrera bilježi drugu asistenciju danas a Hrelja pogađa za 3:3.

U 58. minuti Ramić postiže pogodak, a pomoćni sudija signalizira ofsajd. Pogledajte situaciju kod poništenog pogotka i procijenite sami.

Igrala se 63. minuta kada je sudijska trojka ponovo pogurala domaće.

Kvržić je dobio loptu u trenutku kada je očigledno bio u ofsajd poziciji. No, sudije nisu reagovale, a bivši bh. reprezentativac postiže gol za konačnih 4:3.

Banjalučani su tako na ovaj način stigli do treće titule prvaka Bosne i Hercegovine. S druge strane, Igman će sezonu završiti na desetom mjestu.

Prvi pratilac banjalučana Zrinjski je sa 4:0 savaldao Tuzla City. Strijelci za Plemiće bili su Ćuže 2x, Mulahusjenović i Malekinušić. Zrinjski će sezonu završiti na drugom mjestu dok se Tuzla ovim porzaom i definitvno oprašta od elitnog ranga bh. fudbala.

Pored Tuzle, u niži rang će i Zvijezda 09 koja je davno ostala bez šansi za opstanak. Zvijezda je danas u Ugljeviku ubjedljivo poražena od Željezničara rezultatom 0:5. Trostruki strijelac u najubjedljivijoj pobjedi Plavih u sezoni bio je Zubanović dok su po jedan pogodak postigli Drina i Mekić.

Sarajevo i Posušje su remizirali 1:1 na Koševu. Renan je doveo domaće u prednost, a izjednačio je Pavković pred sami kraj susreta.

Velež i Gošk su u Vrapčićima odigrali utakmicu sa šest pogodaka. Bilo je na kraju 3:3. Dva pogotka za rođene postigao je Mlinarić, a jedan je dodao Guliashvili. Za Gošk je dva puta pogađao Hasukić, a jednom Ikić.

Široki Brijeg je na gostovanju savaldao dobojsku Slogu sa 3:2. Bagarić je bio dvostruki strijelac za Širokobriježane, a jedan pogodak postigao je Matić. Kvesić i Brnović su pogađali za Slogu.