Borac nakon penala ispao od Ferencvaroša

Screenshot: Arena Sport

Fudbaleri banjalučkog Borca nisu uspjeli da se plasiraju u grupnu fazu Evropske lige. Banjalučani su nakon remija bez golova u Budimpešti u večerašnji revanš sa Ferencvarošem ušli sa velikim očekivanjima. Ipak, nakon 120 minuta i penal drame, bh. prvak nije uspio da ostvari plasman u grupnu fazu Evropske lige pa će evropsku jesen nastaviti u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Što se tiče same večerašnje utakmice, njen regularni tok nije bio pretjerano sadržajan. Čini se sa je važnost utakmice učinila svoje pa su oba tima u istu ušla sa dodatnom dozom opreza. Nakon 90 minuta nije bilo pogodaka pa se ušlo u produžetke.

U dodatnih 30 minuta vidjeli smo dva pogotka.

Poveo je bh. prvak u 104. minuti. Nakon ubačaja Hrelje iz kornera stvorila se gužva u petercu Ferencvaroša. U toj gužvi se najbolje snašao Meijers koji je ubacio loptu u mrežu.

Poslije primljenog pogotka, mađarski tim je krenuo sa žestokim napadima ka golu Borca što im se vrlo brzo isplatilo. Igrala se 110. minuta kada je golman Manojlović skrivio penal, a penal je u pogodak pretvorio Varga. Do kraja produžetaka nije bilo promjene rezultata pa su pobjednika odlučili penali.

U penal drami se bolje snašla ekipa Ferencvaroša koja je sa ukupnih 4:3 prošla u grupnu fazu Evropske lige.

Prvak Bosne i Hercegovine će protivnike u grupnoj fazi Konferencijske lige saznati sutra kada je na rasporedu žrijebanje.