BRAVOOO: Bh. odbojkašice pobijedile Hrvatsku na Evropskom prvenstvu

Bh. odbojkašice pobijedile Hrvatsku (Foto: Screenshot)

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je reprezentaciju Hrvatske u trećem kolu Evropskog prvenstva rezultatom 3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6).

Veoma uzbudljiv meč u Monzi na kraju je pripao izabranicama Stevana Ljubičića iako su Hrvatice vodile sa 2:1 u setovima.

Prvi set pripao je Hrvatskoj čije su igračice dosta bolje odigrale završnicu seta i osvojile ga rezultatom 25:19. Zmajice odgovaraju i drugom setu kada podižu svoj nivo igre i zasluženo osvajaju drugi set rezultatom 25:18.

U trećem setu igralo se poen za poen. Ipak naše igračice igraju nešto slabije u završnici pa Hrvatice serijom poena osvajaju set rezultatom 25:20.

Prava neizvjesnost viđena je u četvrtom setu koji Zmajice rješavaju u svoju korist rezultatom 26:24.

Osvojeni četvrti set dao je krila Zmajicama koje furiozno kreću u tie-breaku i brzo stiču prednost od 5:0. Hrvatice se nisu uspjele oporaviti pa je odlučujući set priprao Zmajicama sa ubjedljivih 15:6.

Bila je ovo druga pobjeda na Evropskom prvenstvu za Zmajice koje su sada veoma blizu historijskog rezultata i plasmana u osminu finala. S druge strane, Hrvatska je doživjela treći poraz i praktično je otpisana.

Naredni meč Zmajice igraju u ponedjeljak protiv Rumunije.