BRAVOOO: Košarkaši BiH na otvaranju Eurobasketa pobijedili Mađarsku!

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Kelnu Mađarsku rezultatom 95:85, u okviru prvog kola Eurobasketa.

Mađari su bolje ušli u meč, vodili su skoro cijelu prvu četvrtinu koja je završena 23:17 u njihovu korist. U drugoj četvrtini viđena je nešto bolja igra Zmajeva pa tako ovaj period naš tim rješava u svoju korist rezultatom 28:23.

Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću Mađara 46:45.

U trećoj četvetini košarkaši BiH su ušli u sjajan ritam. Brzo smo prešli u vodstvo koje je na kraju trećeg perioda igre iznosilo deset poena razlike 73:63.

Posljednji period dosta bolje otvaraju Mađari te polako stižu prednost naše reprezentacije. U jednom trenutku stigli su i na samo minus dva (78:76). Međutim naš tim pravi seriju 6-2 i u zadnjih 5 minuta ulazio sa 6 poena prednosti (84:78).

U tim momentima naš tim pojačava odbranu što zbunjuje Mađare koji ne pronalaze rješenje. Iz dobre odbrane stižemo do nekoliko lakih poena pa odlazimo na velikih plus 12, bilo je 90:78.

Minut i 12 sekundi prije kraja Roberson ubacuje trojku i vodi nas na plus 13, bilo je 95:82.

Do kraja naši momci privode utakmicu kraju na miran način te slave veliku pobjedu.

Najefikasniji u našem timu bili su Nurkić i Musa sa po 19, Roberson sa 18 te Halilović sa 16 poena.

Narednu utakmicu igramo za 2 dana protiv Njemačke.