Courchevel: Muzaferiji 25. mjesto u Super G utrci

Francuski skijaški centar Courchevel domaćin je najboljim skijašima i skijašicama…

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija napravila je još jedan dobar rezultat na Svjetskom prvenstvu u Courchevelu. Elvedina je nakon historijskog 15. mjesta u kombinaciji osvojila i pristojno 25. mjesto u Super G utrci.

Muzaferija je za pobjednicom Martom Bassino zaostala nešto više od dvije sekunde (+2.15). Bh. skijašica je iza sebe ostavila i jedno poznato ime – Marie-Michele Gagnon iz Kanade koja je bila jedno mjesto ispod na konačnoj tabeli.

Ukupno je 31 skijašica završila utrku dok njih šest nije uspjelo doći do cilja. Pored pobjednice Marte Bassino iz Italije koja je imala vrijeme 1:28.06, Courchevel je na neki način bio sretan i za još tri skijašice.

Amerikanka Mikaela Shiffrin je sa zaistatkom od 0,11 stotinki osvojila srebro dok su Norvežanka Kajsa vickhoff Lie i Austrijanka Cornelua Huetter imale identičan zaostatak za pobjednicom (+0,33) te su osvojile bronzu.