Debakl Zmajeva protiv Nizozemske

Ostalo Vijesti

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Zmajevi su doživjeli debakl u susretu sa Nizozemskom koja je slavila sa 16 golova prednosti. Konačan rezultat glasio je 36:20 (17:7).

Poveli su Zmajevi sa 1:0, Burić je zatim odbranio pokušaj Nizozemaca i tu je naša igra praktično stala. Bezbroj naših pogrešaka omogućio je Nizozemcima veliku prednost koja je na kraju prvog poluvremena iznosila deset golova prednosti (17:7).

Slična slika viđena je i u drugom poluvremenu. Naši reprezentativci su se mučili i mnogo griješili dok su Nizozemci sa velikom lakoćom dolazili do laganih golova.

U zadnjih 15-ak minuta oba selektora dali su priliku igračima koji imaju manju minutažu. Završilo je konačnim rezultatom 36:20.

Ten Velde je postigao 9, a Baijens 8 golova za Nizozemsku. Ravensbergen je imao 9 odbrana dok je Versteijnen zabilježio 4.

U našem timu najefikasniji je bio Davidović sa r pogotka. Ahmetašević je imao 5, a Burić 3 odbrane.

Iako se iz našeg tabora najavljivala bolja igra, može se reći da su naši igrači odigrali mnogo slabiji meč od onog u prvom kolu kada smo poraženi od Šveđana.

Treba istaći da su Zmajevi i u ovom meču imali ogromnu podršku sa tribina ali ni to nije pomoglo ovaj put.

Zmajevima još preostaje meč sa Gruzijom za dva dana kada će pokušati stići do prve pobjede na Evropskim prvenstvima i tako donekle pokušati popraviti utisak iz Njemačke. Međutim, sa ovakvom igrom to će biti veoma teško jer su Gruzijci od Nizozemske poraženi sa “samo” pet golova razlike.

Susret sa Gruzijom igra se u ponedjeljak od 18 sati.