Demirović sa dva pogotka donio Augsburgu prvu pobjedu u sezoni (VIDEO)

Ekipa Augsburga je u 5. kolu Bundeslige stigla do prve pobjede u sezoni. Augsburg je danas na WWK Areni savladao Mainz sa 2:1. Oba pogotka za domaći tim postigao je bh. napadač Ermedin Demirović.

Poveo je Mainz u ranom periodu meča. Igrala se šesta minuta kada je Ajorque donio prednost gostima. Mogao je Mainz imati i dva gola prednosti, ali je pogodak Bella iz 11. minute poništo VAR zbog ofsajda.

Četiri minute kasnije Augsburg dolazi do izjednačenja. U jednoj gužvi u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Demirović koji je odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:1.

Kada se činilo da će prvi dio meča biti okončan neriješenim rezultatom na scenu je ponovo stupio kapiten Augsburga. Igrala se 45. minuta kada je Pfeiffer visoko skočio i poskao loptu na peterac gdje se ponovo sjajno snalazi Demirović koji pogađa mrežu Mainza.

Od 62. minute Augsburg je igrao sa igračem manje jer je nakon intervencije VAR-a isključen Engels, ali Mainz nije uspio iskoristiti brojčanu prednost do kraja susreta.

Augsburg ima 5 bodova nakon pet mečeva dok je Mainz na začelju tabele Bundeslige sa samo jednim bodom.