Demirović strijelac protiv Borussije Dortmund (VIDEO)

Printscreen: YouTube

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović postigao je pogodak u porazu Augsburga od Borussije Dortmund u okviru 16. kola Bundeslige.

Fantastična utakmica na stadionu Signal Iduna Park okončana je rezultatom 4:3 u korist domaćeg tima.

Demirović je postigao pogodak za 2:2 u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Pored Demirovića strijelci za Augsburg bili su Maier i Čolina dok su strijelci za Dortmund bili Belingem, Šloterbek, Binoe-Gitens i Rejna.

Iako je na njoj postignuto čak šest pogodaka, ova utakmica nije najefikasnija u ovom kolu Bundeslige, koje je bilo izrazito efikasno. Naime, jučer je Keln savladao Werder sa 7:1, a podsjećamo da je pogodak postigao i potencijalni bh. reprezentativac Denis Huseinbašić. Također, golijada je viđena i u Wolfsburgu gdje je domaći tim deklasirao Frajburg sa 6:0.

Za bh. napadača ovo je bio šesti pogodak u Bundesligi ove sezone. Augsburg je 15. na tabeli sa samo 15 bodova dok je ekipa Borussije Dortmund šesta sa 28 bodova.