Đurić sa dva pogotka udaljio Lazio od Lige prvaka

Monza i Lazio remizirali su 2:2 u okviru 35. kola Serie A. Rezultat je to sa kojim gosti iz Rima teško mogu biti zadovoljni jer su ovim remijem praktično ostali bez šansi za plasman u Ligu prvaka.

Iskusni Immobile je u 11. minuti doveo Lazio u prednost. U 75. minuti nekadašnji reprezentativac naše zemlje Milan Đurić postiže pogodak za izjednačenje.

Vecino u 83. minuti koristi veliku grešku domaće odbrane i donosi novu prednost gostima. Činilo se sa će Lazio odnijeti velika tri boda, ali se u sudijskoj nadoknadi ponovo ukazao Milan Đurić. Nekadašnji ljubimac bh. navijača je pogodio glavom nakon centaršuta Pessine za konačnih 2:2.

Đurić ove sezone ima šest golova i tri asistencije na 33 utakmice u prvenstvu Italije.

Lazio je ostao sedmoplasirani na tabeli sa 56 bodova i ostale su mu samo teorijske šanse za plasman u Ligu orvaka. Monza jedanaesta na tabeli sa 45 osvojenih bodova.