Džeko postigao novi pogodak za Fenerbahče (VIDEO)

Fenerbahče je u posljednjem susretu 14. kola fudbalskog šampionata Turske savladao Sivaspor sa 4:1.

Prrdnost Feneru donio je Szymanski u 16. minuti. Na 2:0 je povisio Kahveci tri minute prije kraja drugog poluvremena.

Manaj je svojim pogotkom početkom drugog dijela vratio nadu gostima da mogu izbjeći poraz.

Ipak, njihovi snovi su brzo prekinuti. Okumuš je autogolom u 68. minuti donio prednost Feneru od 3:1. Prethodno je Džeko uputio loptu u peterac.

Konačnih 4:1 postavio je kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko u 75. minuti. Bio je to jedanaesti pogodak za Dijamanta u Superligi ove sezone.

Nakon 14. kola Fenerbahče dijeli prvo mjesto s Galatasarajem sa po 37 bodova. Džeko također dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa Galatinim napadačem Maruom Ikardijem. Oba bivša napadača Intera postigli su po 11 pogodaka.