Džeko sa dva pogotka odveo Fenerbahče u osminu finala Konferencijske lige (VIDEO)

Fenerbahče se pobjedom od 4:0 nad Spartakom iz Trnave plasirao u osminu finala Konferencijske lige. Ponovo je junak Fenera bio Edin Džeko. Dijamant je postigao dva pogotka u razmaku od dvije minute i osigurao svom timu prvo mjesto u grupi.

Poveo je Fener u 36. golom Kadioglua. Početkom drugog poluvremena dosuđen je penal za turski tim. Tadić je šutirao i pogodio stativu ali se lopta od leđa golmana Takača odbila u gol pa je Fener poveo 2:0 uz dosta sreće.

U 59. minuti bilo je 3:0 za Fener. Džeko je bio prvi na odbijenoj lopti postigavši svoj prvi gol na meču. Samo dvije minute kasnije Dijamant je na asistenciju Kahvečija postigao i drugi gol te tako postavio konačnih 4:0.

@super_portal

Dijamant sa dva pogotka odveo @Fenerbahçe SK u 1/8 finala Konferencijske lige🔥💎 #dzeko #fenerbahçe #uefa #uecl #conferenceleague #spartaktrnava #bosnia #dijamant #goal #zmajevi #video #fudbal #vijesti

U drugom meču ove grupe Ludogorec je sa minimalnih 1:0 savaldao Nordsjeland i osigurao drugo mjesto u grupi.

Fenerbahče je tako osigurao direktan plasman u 1/8 finala dok će bugarski tim kao drugoplasirani igrati u 1/16 finala trećeg po rejtingu evropskog takmičenja.