Džeko stigao do novog het-trika i usput pokazao Tadiću kako se izvode penali (VIDEO)

Fenerbahče je u 19. kolu turske Superlige deklasirao Konyaspor sa 7:1. Junak Fenera ponovo je bio Edin Džeko. Bh. napadač je u razmaku od 29. do 40. minute postigao tri pogotka i riješio pitanje pobjednika.

Krenulo je sjajno za Fener i Džeku. Dijamant je u 8. minuti srušen u kaznenom prostoru, sudija je nakon asistencije VAR-a dosudio penal. Odgovornost je preuzeo kapiten Zmajeva i pogodio za prednost. Inače, poznato je da Džeko rijetko izvodi penale, ali je prvi “penaldžija” Fenera Dušan Tadić koji je već nekoliko puta zakazao ove sezone bio na klupi pa je odgovornost preuzeo naš napadač.

U 32. minuti Kahveči je glavom asistirao za Dijamanta nakon greške golmana Konye i to je 2:0. Osam minuta kasnije Džeko je ma dodavanje Šimanskog kompletirao het-trik.

Do kraja prvog dijela Fener je preko Muldura i Šimanskog stigao do velikih 5:0.

Džeku je na poluvremenu zamijenio Batshuayi koji je pogodio za 6:0. Muku gostiju uvećao je Yazigli autogolom sedam minuta prije kraja meča. Počasni pogodak za Konyu postiže Giljerme u 90. minuti.

Fener je ovom pobjedom ponovo prebacio pritisak na Galatasaray koja tek treba da odigra svoj meč u ovom kolu. Fener trenutno ima 50 bodova a Galata tri manje.

Sa nova tri pogotka Džeko se učvrstio na listi strijelaca kao lider sa 16 postignutih golova.