Efes u dramatičnom meču savladao Real, Musa najbolji kod Kraljeva

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su u zaostalom meču 24. kola Eurolige Real Madrid sa 90:89.

Tim Ergina Atamana je bio pod imperativom pobjede jer su trenutno izvan play-off pozicija.

Međutim, Real je mnogo bolje otvorio meč. Kraljevi su dobili prvu četvrtinu sa 24:18 i kontrolisali rezultat sve do pred sam kraj poluvremena kada Efes pravi seriju 10:0 i odlazi na odmor sa tri poena prednosti (42:39).

Domaći su se raspucali u trećoj četvrtini u kojoj su ubacili čak 35 poena. Na isteku 30. minute imali su velikih plus 17 (77:60).

Ipak, Real se nije predavao pa su u četvrtoj četvrtini uspjeli da smanje zaostatak, a onda i da povedu 84:83. Međutim, u ključnim momentima Efes se bolje snašao.

Pleiss prvo zakucava sa 88:84, a zatim i blokira Decka na drugoj strani. Clyburn pogađa dva bacanja za plus 6. Na drugoj strani Rodrigez je također oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja. Drama je dosegla vrhunac kada je Larkinu loptu ukrao Tavares, a Musa pogodio trojku dvije sekunde prije kraja. Međutim, više nije bilo vremena za goste pa je Efes upisao veoma vrijednu pobjedu.

Najbolji kod Efesa bili su Larkin sa 18 i Bryant sa 17 poena. Real je predvodio Džanan Musa sa 16 poena, 2 skoka i 5 asistencija.