EHF EURO: Mađarska bolja od Hrvatske, remi Njemačke i Austrije

Nastavljeno je rukometno prvenstvo Evrope koje se igra u Njemačkoj. Danas su odigrane tri utakmice drugog kruga u grupi 1.

Francuska je u prvom meču dana bez većih problema savladala Island rezultatom 39:32 (17:14).

Francuze su predvodili Fabregas i Ričardson sa po 6 pogodaka dok su Mem i Remili postigli po 5. Golman Belašen je imao 12 intervencija.

Kod Islanda po 6 pogodaka postigli su: Rikhardsson, Vidarsson i Kristjansson. Golman Halgrimsson je imao 7 intervencija.

U drugom meču današnjeg programa Mađarska je sa 29:26 (14:13) bila bolja od Hrvatske. Madari su ovom pobjedom zadržali šanse za polufinale dok su se Hrvati doveli u skoro bezizlaznu situaciju.

Mađare je predvodio sjajni Bence Imre sa 100-postotnim učinkom, 7 pogodaka iz 7 pokušaja. Na golu je sjajan bio Laslo Bartuč sa 16 intervencija.

Kod Hrvatske su Lučin i Glavaš postigli po 5 pogodaka dok je golman Mandić imao 9 intervencija.

U posljednjem današnjem meču viđena je velika drama. Austrija koja je hit ovog prvenstva, propustila je veliku priliku da pobjedom protiv domaćina Njemačke napravi veliki korak ka polufinalu. Odličnu su Austrijanci igrali do 50. minute meča. Imali su prednost skoro tokom cijelog toka susreta. U 49. minuti poveli su sa pet golova prednosti (21:16) i činilo se da će napraviti novo iznenađenje. Ipak u zadnjih deset minuta izabranici Aleša Pajoviča nisu uspjeli postići nijedan pogodak. Nekoliko puta su pogađali okvir gola, a napravili su i par velikih grešaka što su Njijemci kaznili i na kraju uspjeli nadoknaditi zaostatak do kraja meča. Konačan rezultat glasio je 22:22 (11:12).

Knor je predvodio Pancere sa 6 pogodaka dok je kod Austrije najefikasniji bio Bilik sa 5 pogodaka. Bio je ovo obračun sjajnih golmana. Na jednoj strani Wolf je zabilježio 14 intervencija dok je Mestl 17 puta zaustavio pokušaje Njijemaca.

Na tabeli grupe 1 vodi Francuska sa 6 bodova, Mađarska i Austrija imaju po 4 boda, Njemačka 3, Hrvatska 1 dok je Island bez bodova.