Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja: Četvrto mjesto u spustu u Svjetskom kupu! (VIDEO)

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je najbolji rezultat za bh. skijanje u historiji Svjetskog kupa zauzevši četvrto mjesto na utrci spusta u švicarskoj Crans Montani.

Nakon što je jučer na istom mjestu osvojila 18. mjesto Elvedina je danas napravila novi podvig.

Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku Svjetskog kupa startala među 30 najboljih skijašica i sa startnim brojem 28 je ostvarila vrijeme 1:28.06 što joj je donijelo sjajno četvrto mjesto sa 1.22 sekundi zaostatka za pobjednicom. Elvedini je nedostajalo svega 11 stotinki za treće mjeste i plasman na podijum.

Najbolja danas bila je Italijanka Marta Bassino je trijumfovala s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila njena sunarodnjakinja Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka. Treće mjesto je pripalo domaćoj takmičarki Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka.