Euro 2024: Engleska i Španija u četvrtfinalu

Poznata su još dva učesnika četvrtfinala nogometnog Eura koje se igra u Njemačkoj. Švicarskoj i domaćinu turnira među osam najboljih pridružile su se Engleska i Španija.

Englezi su teškom mukom došli do pobjede protiv Slovačke od 2:1 i to nakon produžetaka. Sjajnu utakmicu odigrali su hrabri Slovaci i svega 60-ak sekundi ih je dijelilo do plasmana u četvrtfinale ali Bellingham i ovaj put spasio tim Garetha Southgatea.

Poveli su Slovaci u 25. golom Schranza koji pogađa na asistenciju Streleca. Kada su svi očekivali kraj susreta i u momentima kada su navijači Slovačke započinjali veliko slavlje, Bellingham je u 95. minuti majstorski škaricama donio poravnanje Englezima i dodatnih 30 minuta igre. Već u prvom minutu produžetka Kane pogađa nakon gužve u kaznenom prostoru i donosi Englezima plasman dalje.

U drugom večerašnjem susretu Španija je sa visokih 4:1 nadigrala najveće iznenađenje turnira Gruziju. Jedini debitant na turniru sjajno je započeo i meč osmine finala. Već i 18. minuti Gruzijci su poveli. Kakabadze je ubacio sa desne strane a Le Normand poslao loptu u vlastiru mrežu. Do kraja poluvremena Španci su uspjeli izjednačiti. Igrao se 39. minut kada je Rodri pogodio za 1:1.

U nastavku su Španci pokazali svoj kvalitet dok su Gruzijci malo posustali. Ruiz, Williams i Olmo su postizali pogotke za Crvenu furiju i tako zakazali duel četvrtfinala sa domaćinom Njemačkom.