EURO 2024: Sjajna Slovenija remizirala sa Danskom

Reprezentacije Slovenije i Danske remizirale su rezultatom 1:1 u prvom susretu grupe C na Evropskom prvenstvu. Bila je ovo utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom su Danci bili mnogo bolji dok su u drugom Slovenci bili daleko bolji rival.

Danci su imali kontrolu meča u prvih 15-ak minuta i jednu polupriliku preko Winda. Na drugoj strani zaprijetio je Šeško sjajnim udarcem sa nekih 20-ak metara u 16. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. Minutu poslije Danska je povela. Sjajno su kombinovali Wind i Eriksen, a čovjek koji je na EURU prije tri godine jedva ostao živ, odličnim udarcem matirao Oblaka za prednost svoje selekcije.

Imao je Eriksen priliku za još jedan pogodak ali je šutirao preko gola.

Slovenci su dosta snažnije i odlučnije ušli u drugi dio igre što im se na kraju ispaltilo. Christensen i Hojlund imali su prilike za Dansku dok su na drugoj strani prijetili Špora i Gnezda Čerin. Šeško je u 76. minuti topovskim udarcem pogodio stativu, a minut kasnije Slovenija je stigla do izjednačenja. Janža je šutirao sa distance, a njegov udarac uz malo sreće završio je u golu.

Mogli su izabranici Matjaža Keka do potpunog proekreta ali je Šporar ponovo bio neprecizan te je ostalo 1:1.

Drugi meč ove grupe od 21 sat igraju Engleska i Srbija.

U prvom meču današnjeg programa Nizozemska je nakon preokreta savladala Poljsku sa 2:1.