EURO 2024: Watkins golom u 90. minuti odveo Engleze u finale!

Watkins donio veliku radost Englezima (Foto: EPA – EFE)

Nogometma reprezentacija Engleske drugi je finalista nogometnog prvenstva Evrope koje se igra u Njemačkoj. Englezi su večeras u Dortmumdu savladali Nizozemsku sa 2:1 i tako došli do drugog uzastopnog finala na Evropskim prvenstvima.

Nizozemska je povela u 7. minuti fantastičnim pogotkom Xavija Simonsa sa nekih 20-ak metara. Englezi su se vrlo brzo vratili. Kane je šutirao, a napadača Engleske je po nozi zakačio Dumfries. Oglasio se VAR nakon čega je sudac Felix Zwayer pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je upravo Kane.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo dva dobra pokušaja Fodena, a nakon drugog se zatresla i prečka Verbruggena. Na drugoj strani prečku je pogodio Dumfries.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto slabije kvalitetom. Van Dijk je u 65. minuti bio u prilici ali je Pickford odbranio njegov udarac. U 79. minuti Saka je pogodio mrežu Nizozemaca, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Engleski selektor Gareth Southgate povukao je onda odlučujući potez. Iz igre su izašli Foden i Kane, a u igru su ušli Palmer i Watkins. Ove izmjene veoma osporavanom Southgateu su se isplatile u 90. minuti.

Palmer je uposlio Watkinsa koji se oslobađa čuvara i pogađa za 2:1 što je bio i konačan rezultat.

Tako će u velikom finalu koje se igra u nedjelju na teren izaći Engleska i Španija. Podsjećamo, Španci su sinoć u prvom polufinalu savladali Francusku također sa 2:1.