Fenomenalni Džeko postigao hat-trick za Fenerbahče u meču kvalifikacija za Ligu prvaka

Nogometaši Fenerbahčea pobijedili su kao gosti švicarski Lugano rezultatom 4:3 u prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka, a nevjerovatni Edin Džeko je postigao hat-trick.

Uprkos poznim igračkim godinama Dijamant je još jednom potvrdio klasu i da je nedodirljiv u sastavu Josea Mourinha koji ove sezone ima najviše ambicije, kako u domaćem šampionatu tako i u Ligi prvaka.

@super_portal

Kao vino… #edindzeko #fenerbahce #uefachampionsleague #football #sport #uefa #lugano #follow #fyp #goal #likeus #follow

♬ Moj Je Život Švicarska – Dino Merlin

Lugano je iznenađujuće poveo na samom startu kada je El Wafi pogodio glavom u 4. minuti, ali Fener je u samom finišu poluvremena poravnao i vratio se u susret.

U 45. minuti Dijamant je realizovao penal za 1:1, iako je golman bio veoma blizu da zaustavi njegov udarac.

Prethodno je u kaznenom prostoru domaćih srušen Dušan Tadić, koji je očigledno prepustio jedanaesterac Džeki zbog nepisanog pravila da ne izvodi penal onaj na kome je napravljen.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Džeko je nakon prekrasne akcije izvanredno reagovao i udarcem iz prve donio je preokret i vodstvo svom timu 2:1, da bi Bislimi porvanao u 64. minuti na 2:2.

Međutim, Dijamant je u u 67. minuti iskoristio grešku domaće odbrane i postigao je gol za vodstvo Fenera 3:2, da bi Kadioglu pogotkom u 74. minuti povisio na 4:2.

Kakvu takvu nadu domaćima pred revanš za sedam dana ostavio je Valenzuela golom u sudijskoj nadoknadi za konačnih 4:3.

Bolji iz ovog dvomeča u 3. pretkolu Lige prvaka odmjerit će snage sa francuskim Lilleom.

Podsjetimo, Džeko je prošle sezone bio prvi strijelac Fenerbahčea sa 25 golova u svim tamičenjima na 46 utakmica, a tome učinku je dodao i deset asistencija.