FK Tuzla City ostvario prvu pobjedu u evropskim takmičenjima (VIDEO)

FK Tuzla City ostvario je historijsku, prvu, pobjedu u evropskim takmičenjima. Tuzlaci su večeras u okviru prvog pretkola Konferencijske lige u San Marinu savladala domaći Tre Penne sa 2:0.

FK Tuzla City

Iako im je ovo bila premijerna utakmica u Evropi, Tuzlaci su u ovaj duel ušli kao veliki favoriti. Taj status opravdali su i igrom na terenu. Od prvog minuta izabranici trenera Dragana Jovića krenuli su napadački. Redale su se prilike pred golom domaćina. U prvom poluvremenu najbolje prilike za FK Tuzla City imali su Kuzmanović i Mehanović čije je udarce odbranio golmani Forti dok je Nukićev udarac zaustavila prečka.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Kuzmanović je pogodio stativu u 66. minuti. U 79. minuti Ajdin Nukić je srušen u kaznenom prostoru što je bjeloruski sudija okarakterisao kao kazneni udarac. Međutim, šut Mehanovića sa 11 metara brani danas vrlo dobri golman domaćih Forti.

I kada su svi mislili da će utakmica završiti bez golova, Tuzlaci su uspjeli probiti “bedem” domaćih. U gužvi nakon kornera najbolje se snašao rezervista Nargalić koji udarcem sa vrha peterca matirao golmana domaćih. Bio je to historijski, prvi, pogodak za FK Tuzla City u evropskim takmičenjima.

Slavlje Tuzlaka nakon vodstva nije ni prestalo a već je bilo 0:2. Strijelac je opet bio 20-godišnji Salko Nargalić. Nargalić, koji je ušao u igru u 85. minuti, postao je tako heroj tuzlanakog tima.

Revanš utakmica se igra sljedećeg četvrtka na stadionu Grbavica. Ukoliko Tuzlaci prođu Tre Penne, protivnik u drugom pretkolu će im biti holandski AZ Alkmaar.

Podsjećamo, banjalučki Borac je danas u Modriči savladao ekipu B36 Torshavn sa 2:0 i napravio veliki korak ka plasmanu u drugo pretkolo Konferencijske lige.