Garza dvocifren u porazu Minesote

Garza dvocifren u porazu Minesote (Foto: X.com)

Košarkaši Denvera savladali su u Mineapolisu domaću Minesotu rezultatom 115:112 u derbiju večeri u NBA ligi. Bio je ovo susret timova koji su do ovog meča dijelili drugo mjesto na tablici Zapadne konferencije sa omjerom 47-21.

Tim iz Kolorada je mnogo bolje ušao u meč pa je na poluvrijeme otišao sa +15. Ipak Vukovi su sjajno odigrali treću četvrtinu i došli do egala. U neizvjesnoj završnici bolje se snalaze aktuelni šampioni koji kući odnose veoma važnu pobjedu.

Nagetse je do pobjede vodio Nikola Jokić koji je odigrao sjajnu utakmicu ubacivši 35 poena i dodavši tome 16 skokova. Edvards sa 30 i MekDaniels sa 26 bili su najefikasniji kod Minesote.

U redovima domaćeg tima zapažen nastup imao je i Luka Garza koji je i ovaj put dobio zapaženu minutažu. Odigrao je bh. centar nešto više od 22 minute i za to vrijeme ubacio 11 poena i zabilježio 6 skokova.