Gol i asistencija Ahmedhodžića u derbiju Championshipa (VIDEO)

U derbiju 20. kola Championshipa Sheffield je u sjajnoj utakmici savladao Burnley sa 5:2. Jedan od junaka utakmice bio je bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić koji je upisao gol i asistenciju na današnjem meču.

Susret prva dva tima na tabeli bolje su otvorili gosti. Benson je u 17. minutu doveo Burnley u vodstvo. Sheffield je do izjednačenja stigao u 30. minuti preko Ndiayea. Međutim, u zadnjoj minuti prvog dijela igre Benson svojim drugim pogotkom ponovo donosi prednost gostima.

Drugo poluvrijeme počelo je sjajno za domaće. Igrala se 48. minuta kada nakon prekida, Ahmedhodžić sjajno glavom pronalazi McBurniea koji u padu postiže gol za 2:2.

U periodu od 64. do 74. minute Sheffield je prelomio utakmicu.

Prvo je Robinson postigao gol u 64. minutu, da bi 5 minuta kasnije Anel Ahmedhodžić postigao svoj četveti ovoseznoski pogodak. Bh. internacionalac se najbolje snažao u gužvi nakon kornera i majstorski pogodio.

Konačan rezultat postavio je svojim drugim golom na susrete McBurnie u 74. minutu.

Ovom pobjedom Sheffield je današnjem rivalu prišao na samo tri boda zaostatka. Burnley sada ima 38 bodova i prvi je na tabeli dok je Sheffield sa 35 bodova drugi, s tim da tim Sheffielda ima i utakmicu manje.