Hadžiahmetović postigao prvijenac za Bešiktaš u velikom derbiju protiv Galate (VIDEO)

Bešiktaš je u velikom derbiju savladao Galatasaray sa 3:1 i dodatno zakompliklvao šampionsku utrku u Turskoj. Prvijenac za Bešiktaš postigao je bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović.

Ipak, nije dobro počelo za Bešiktaš. U 20. minuti Icardi je doveo Galatu u vodstvo na asistenciju Rashice.

U 35. minuti domaći dolaze do izjednačenja kada je pogodio stoper Saiss. Bilo je jasno da domaći moraju krenuti na pobjedu u drugom poluvremenu ukoli žele ostati u utrci za titulu.

Crno-bijeli su došli do prednosti u 58. minuti. Golman gostiju Muslera započeo je akciju i dodao do Oliveire koji je bio spor i neoprezan što je iskoristio Hadžiahmetović, ukrao mu loptu ispred kaznenog prostora i savladao Musleru za erupciju oduševljenja na stadionu Vodafone Park.

Pobjedu Bešiktaša ovjerio je Abubakar u sudijskoj nadonkadi.

Galata je uprkos porazu ostala na prvom mjestu za 70 bodova. Drugoplasirani Fenerbahče ima tri boda manje dok je Bešiktaš treći sa pet bodova manje ali i utakmicu više u odnosu na oba rivala.