Hajduk savladao Dinamo na Maksimiru na otvaranju HNL-a

Hajduk savladao Dinamo na Maksimiru (Foto: Screenshot)

Splitski Hajduk započeo je novu sezonu u Hrvatskoj nogometnoj ligi na najbolji mogući način. Splićani su večeras u susreru kojim je otvorena nova sezona u HNL-u na Maksimiru savladali Dinamo sa 2:1 i to nakon preokreta.

Ušao je Dinamo u susret kao favorit. Podsjećanja radi, prije šest dana isti rivali su na istom mjestu odigrali meč finala Superkupa koji je pripao Modrima.

I večeras je situacija bila povoljma za Dinamo do pred zadnjih 15-ak minuta.

Poveli su Modri u 35. minuti. Mišić je oduzeo jednu loptu na sredink terena, vukao loptu 20-ak metara i onda gurnuo loptu prema Špikiću. Iako se je branič Hajduka Ferro bio bliži lopti, kataatrofalno se postavio pa mu je Špikić lako oduzeo loptu i poslao je kazneni prostor za Petkovića koji pogađa za vodstvo Dinama.

Mogao je Petković riješiti utakmicu u 65. minuti. Mlakar je u kaznenom prostoru srušio Moharramija, sudac Pajač je odmah pokazao na penal. Loptu je uzeo Petković ali je njegov slab udarac zaustavio golman Lučić.

Kazna je stigla u 74. minuti. Mišić je u pokušaju da izbije loptu prema centru nakon ubačaja sa strane nekontrolisano reagovao, lopta je pala pred gol Livakovića koji je pogrešno procijenio situaciju. Lošu reakciju golmana Dinama iskoristio je Livaja koji se sjajno zagradio ispred Livakovića i vrlo efektno pogodio za izjednačenje.

Hajduk je do potpunog preokreta i velike pobjede došao u trećoj minuti nadoknade. Ođiđa-Ofoe je ubacio iz kornera, a Pukštas pogodio glavom za veliko slavlje Splićana.

Mladi bh. reprezentativac Petar Sučić je odigrao zadnjih 10-ak minuta za Dinamo dok je “A” reprezentativac Luka Menalo cijeli meč odgledao sa klupe za rezervne igrače baš kao i još jedan mladi reprezentativac naše zemlje, Filip Čuić u timu sa Poljuda.

U narednom kolu Hajduk dočekuje Rijeku dok Dinamo gostuje Istri.

Podsjećamo, Splićani su nedavno potpisali ugovor o sportsko-poslovnoj saradnji sa bh. premijeligašem NK Široki Brijeg.