Hrvatska se plasirala u finale Lige nacija

Nogometna reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale UEFA Lige nacija. Hrvatska je u večerašnjem polufinalu savladala Nizozemsku u Rotterdamu sa 4:2 nakon produžetaka.

Poveli su Nizozemci u 34. minuti. Malen je pogodio mrežu Livakovića za radost navijača na De Kuipu.

Hrvatska je u drugom poluvremenu napravila preokret. Prvo je Kramarić izjednačio sa 11 metara u 55. minuti. Prethodno je Gakpo u kaznenom prostoru faulirao Modrića.

U 72. minuti Ivanšec je sjajno pronašao Pašalića u petercu Nizozemske, a igrač Atalante je sjajno reagirao i donio preokret svojoj selekciji.

I kada se činilo da će Hrvatska sve riješiti u regularnih 90 minuta ukazao se rezervista Lang. Igrač Briža se u šestoj minuti nadoknade najbolje snašao prilikom gužve u kaznenom prostoru i matirao Livakovića za 2:2.

U dodatnih 30 minuta bolje su se snašli Hrvati, zahvaljujući prije svega džokeru sa klupe Petkoviću.

Napadač Dinama je prvo sjajno pogodio sa otprilike 25 metara u 98. minuti. U 116. minuti je izborio durgi penal za Hrvatsku nakon što ga je srušio Malacia. Penal je uspješno realizirao Luka Modrić koji je na taj način postavio konačnih 4:2.

Hrvatska će protivnika u finalu saznati sutra kada svoj polufinalni meč završe Španija i Italija.

Finale je na rasporedu u nedjelju također u Rotterdamu.