Inter i Manchester City u četvrtfinalu Lige prvaka: Haaland obilježio noć čudesnom partijom

Haaland postao najmlađi igrač sa 30 pogodaka u Ligi prvaka

Milanski Inter i Manchester City plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Inter je na Dragau izdržao nalete Porta i izvukao remi rezultatom 0:0 što mu je zahvaljujući minimalnoj pobjedi u prvom meču bilo dovoljno za prvo četvrtfinale Lige prvaka još od 2011. godine.

Edin Džeko je na terenu proveo sedamdeset minuta kada ga je zamijenio Lukaku. Bh. napadač je minutu ranije zaradio žuti karton.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez većih uzbuđenja. Izdvajaju se prilike Uribea i Eustaqia, ali je Onana oba udarca odbranio. Na drugoj strani zaprijetio je Džeko, ali je Costa zaustavio njegov udarac.

U drugom poluvremenu Porto je svim silama atakovao na gol koji je čuvao Onana, a prava drama je viđena u sudijskoj nadoknadi.

Prvo je Namaso pokušao glavom sa 10-ak metara, ali je lopta prošla tik iznad prečke. Zatim je pokušao Martinez, ali je lopta otišla pored gola.

U petoj minuti nadoknade Dumfries je spasio čist gol nakon šuta Marcana. Nekoliko trenutaka kasnije Taremi je šutirao ali je Onana skrenuo njegov šut u stativu. Posljednju priliku imao Grujić ali je pogodio prečku. U posljednjim trenucima Pepe je zaradio drugi žuti karton pa je Porto meč završio sa deset igrača.

Drugi večerašnji meč obilježio je fantastični Erling Haaland. City je deklasirao Leipzig sa 7:0 a Norvežanin je postigao pet pogodaka. Sjajni napadač je tako postao najmlađi igrač sa 30 pogodaka u Ligi prvaka kao i igrač kojem je bilo potrebno najmanje utakmica za takav učinak.

Haaland je prvi pogodak postigao u 22. minuti iz sumnjivo dosuđenog penala. Dvije minute kasnije već je bili 2:0. De Bruyne je pogodio prečku, a na loptu je naletio Haaland i pospremio je u mrežu. U drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena Haaland je komletirao hat-trick. Dias je nakon kornera pogodio stativu, a loptu je sa gol linije Haaland gurnuo u mrežu.

Ni drugo poluvrijeme nije počelo najbolje za goste. U 49. minuti Gundogan je pogodio za 4:0, a već u 53.  minuti je bilo 5:0. Nakon gužve u šesnaestercu ponovo je Haaland bio najsnalažljiviji.

Četiri minute kasnije ponovo slična situacija. Blaswich je zaustavio šut ali lopta se odbila pravo na nogu Haalandu koji je postigao svoj peti gol večeras i izjednačio se sa Leom Messijem i Luizom Adrianom koji su također postizali po pet golova na jednom meču Lige prvaka.

Košmarnu noć za goste ovjerio je De Bruyne prelijepim pogotkom u sudijskoj nadoknadi.