Ira Grgić osvojila bronzu za BiH na prestižnom taekwondo turniru Slovenia Open

Bosanskohercegovačka taekwondoistkinja Ira Grgić osvojila je bronzanu medalju na prestižnom turniru Slovenia Open koji je održan u protekla dva dana.

Članica Taekwondo kluba Mladost iz Sarajeva nastupila je u subotu na međunarodnom G2 turniru Slovenia Open. Mlada Ira je slavila u kategoriji juniorki do 63 kilograma.

Grgić je osvojila bronzanu medalju koja joj je zasluženo donijela nove bodove na rang-listi.

Inače, Slovenia Open je svjetski rangiran bodovni turnir u taekwondou. Nastupilo je oko 900 takmičara iz čak 51 zemlje svijeta.

O kakvom se turniru i konkurenciji radi, najbolje svjedoči podatak da su nastupili brojni olimpijci od kojih i neki koji su osvajali medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Najbolji utisak ostavila je reprezentacija Kine koja je osvojila medalje u svakoj kategoriji na prvenstvu.