Istanbulski derbi dobio treće poluvrijeme: Iz Galate se žale na suđenje, Džeko im poručio da ne plaču

Ilustracija: X.com/Galatasaray SK/
Fabrizio Romano

Dugoočekivani istanbulski derbi Fenerbahčea i Galatasaraja ponudio je mnogo više nervoze nego dobrog fudbala. U 90 minuta susreta koji je okončan rezultatom 0:0 skoro da nije bilo prilika, ali je zato bilo mnogo nervoze na terenu i verbalnih duela. Sudija Kardesler podijelio je sedam žutih kartona i dosudio 45 prekršaja.

Nervoza se sa zelenog terena prelila i na društvene mreže. Iz Galate su veoma nezadovoljni suđenjem glavnog arbitra smatrajući da su u prvom poluvremenu oštećeni za čist penal nad Ikardijem nakon što je stoper Fenera Djiku imao duel sa Argentincem u kaznenom prostoru.

“Oni koji žele pravdu za sebe večeras su nastavili da manipulišu turskim nogometom na sve načine. Sudije, VAR soba i 26 kamera nisu vidjeli ono što se dogodilo Mauru Ikardiju. Oni koji su doveli turski fudbal do ovog stanja jednog dana biće posramljeni”, poručili su iz Galate objavivši uz to sliku njihovog napdača Ikardija na čijem je licu vidljiva velika masnica za koju tvrde da je nastala u spornom duelu.

I trener Galate Okan Buruk uvjeren je da je njegov tim oštećen.

“U prvom poluvremenu Mauro Ikardi je dobio udarac zbog kojeg smo trebali dobiti jedanaesterac. Bio je to jasan udarac kakav se viđa u bokserskom ringu”, istakao je Buruk.

Vrlo brzo je stigao odgovor iz Fenerbahčea. Iz Fenera tvrde da Galata pokušava izigravati žrtvu, a da je masnica ispod Ikardijevog oka nastala nakon što je udario u stativu u jednoj situaciju.

“Pokušaj pravljena žrtve preko igrača koji je udario u stativu. Ostavljamo ovo na javnosti na volju”, kratko su poručili na zvaničnoj X stranici Fenera.

Najpoznatiji transfer stručnjak Fabricio Romano prenio je saopćenje Galate, na što mu je vrlo brzo odgovorio kapiten Fenera Edin Džeko.

“Glavom je udario u stativu, a oni su ga objavili na Instagramu i plakali zbog penala. Tipično za njih. Sramotno”, poručio je Džeko u komentaru ispod Romanove objave nakon čega je Italijan objavio i Fenerbahčeov odgovor na saopćenje Galatasaraja.

Screenshot/Instagram

Inače, Džeko i Ikardi su u jednom momentu meča ušli u žustar verbalni susret ali su prošli bez kazne od glavnog sudije.

Oba tima nakon 18 kola imaju po 44 boda, a Džeko i Ikardi imaju po 12 golova. Inače, ova dva kluba će ponovo igrati u petak kada je na rasporedu finale Superkupa koje se igra u Rijadu.