Jad, bijeda i čemer: Luksemburg potopio Zmajeve i još jednom pokazao da je u ovom momentu svjetska klasa za Zmajeve

Jad, bijeda i čemer…Poruka bh. navijača na večerašnjoj utakmici (Foto: X.com)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine uspjela je ponovo negativno iznenaditi bh. navijače. I kad smo pomislili da ne može gore, popularni Zmajevi su pokazali da itekako može.

Luksemburg je večeras očitao fudbalsku lekciju našoj reprezentaciji i još jednom pokazao da je u ovom momentu svjetska klasa u odnosu na Zmajeve.

Odigrali su naši reprezentativci možda i najlošiju utakmicu u ovim kvalifikacijama. Luksemburžani su na terenu izgledali za nekoliko klasa bolja ekipa.

Blamažu Zmajeva najavio je Olesen golom u šestoj minuti. Ofanzivac domaćih je odlično reagovao na jedan centaršut i glavom pogodio mrežu Vasilja.

Hamulić je u 14. minuti pokušao glavom ali je njegov udarac s gol-linije je izbacio Chanot.

U 27. minuti Luksemburg je dobio jedanaesterac. Hadžiahmetović je bio neoprezan, a sudac iz Latvije je nakon intervencije VAR-a dosudio penal koji je u pogodak pretvorio Rodrigues.

Nastavak drugog poluvremena donio je još muke. Mujakić je u 55. minuti postigao autogol nakon ubačaja sa lijeve strane.

Počasni gol za Zmajeve postigao je Renato Gojković nakon ubačaja Hajradinovića u posljednjim minutama meča.

Ipak, već u sljedećem napadu Rodrigues postiže četvrti gol za Luksemburg i konačnih 4:1.

Zmajevi za tri dana igraju protiv Slovačke u Zenici. Slovaci su već osigurali plasman na EURO.