Još tri medalje za bh. karatiste na Evropskom prvenstvu

Nejra Sipović zlatna, Anes Bostandžić inAli Arnautović srebreni dok je Marina Kurteš osvojila bronzanu medalju…

Bosna i Hercegovina osvojila je danas četiri medalje na Evropskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i U21 koje se održava na Kipru.

Nakon što je Nejra Sipović osvojila zlato u U21 kategoriji do 55 kg, mladi bh. karatisti i karatistkinje su osvojili još tri medalje.

Marina Kurteš je osvojila bronzanu medalju u kategoriji borbe U21 do 61 kg. 19-godišnja Kurteš je do bronze došla kroz repasaž pobjedama nad predstavnicama Italije i Makedonije.

Ali Arnautović osvojio je srebrenu medalju u kategoriji kadeta do 57 kg. Arnautović je u današnjem finalu poražen od Mađara Mate Totha sa 2:1.

Srebro je osvojio i Anes Bostandžić. On je u finalnoj borbi u kategoriji U21 + 84 kg poražen od Italijana Matea Avanzzinija sa 6:3.