Kodro dvostruki strijelac protiv Ferencvaroša (VIDEO)

Kodro dvostruki strijelac (Foto: Fehervar FC)

U sjajnom derbiju 2. kola mađarske OTP lige Ferencvaroš je kao gost na Mol Areni u utakmici punoj preokreta savladao domaći Fehervar sa 5:3.

Ferencvaroš je poveo u 13. minuti golom Lisztesa da bi u 30-oj minuti Ramirez povisio na 0:2. U finišu prvog dijela Kastrati je smanjio rezultat.

Fehervar je početkom drugog poluvremena stigao do preokreta na krilima bh. reprezentativca Kenana Kodre. Napadač Zmajeva i kapiten Fehervara u ovom susretu postigao je dva pogotka u rasponu od 53. do 57. minute.

Ipak, gosti su vrlo brzo napravili novi preokreta na meču.

Prvo je Zachariassen pogodio za izjednačenje u 63. minuti da bi samo tri minute kasnije Varga donio potpuni preokret Ferencvarošu. Konačnih 3:5 postavio je Traore u 71. minuti.

Bio je ovo i drugi poraz za Kodrin tim u novoj sezoni. Fehervar se nalazi u veoma turbulentnom periodu jer su nedavno ostali i bez glavnog sponzora.

S druge strane, Ferencvaroš se nakon šokantnog ispadanja iz Lige prvaka od Klaskvika polahko vraća na pobjednički kolosijek.