Konferencijska liga: Zrinjski poražen u Varšavi

Fudbaleri Zrinjskog doživjeli su novi poraz u Konferencijskoj ligi. Od Plemića je ponovo bila bolja Legia. Poljski tim je slavio sa 2:0 na domaćem terenu. Strijelci za tim iz Varšave bili su Augustyniak u 14. minuti i Josue u 30. minuti iz jedanaesterca.

Bh. prvak je dobro stajao na terenu u uvodnom dijelu meča. Ipak, Legia iz prve prave prilike stiže do pogotka. Josue je ubacio iz kornera a Augustyniak je na drugoj stativi dočekao loptu i pogodio za 1:0.

U 30. minuti Josue je bio siguran sa 11 metara. Prethodno je Ćorluka skrivio kazneni udarac.

Čanađija je u finišu prvog dijela propustio veliku priliku da smanji prednost domaćih. Veznjak Zrinjskog je iz dobre pozicije poslao loptu visoko iznad gola.

U drugom poluvremenu Zrinjski nije imao nekih velikih prilika dok je Legia par puta zaprijetila, na kraju je ostalo 2:0.

U drugom susretu ove grupe od 21 sat igraju Aston Villa i AZ Alkmaar.