Lana Pudar osvojila 10. mjesto na Svjetskom prvenstvu u disciplini 100 metara delfin

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je deseto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Melburnu  u disciplini 100 metara delfin.

Nakon što je sinoć u kvalifikacijama bila deveta , Lana je u polufinalu ostvarila deseto vrijeme što nažalost nije bilo dovoljno za plasman u finale.

Lana Pudar u polufinalu Svjetskog prvenstva na 100 metara delfin!

Ovo je ujedno bila i poslednja Lanina utrka u Melburnu. Podsjećamo, u disciplini 200 metara delfin osvojila je peto mjesto dok je u disciplini 100 metara slobodno zaustavljena u kvalifikacijama.

Iza Lane Pudar je godina iz snova. U Rimu je postala seniorska prvakinja Evrope u disciplini 200 metara delfin. U Oranu je postala dvostruka prvakinja Mediteranskih igara u disciplini 100 i 200 metara delfin. Osvojila je još pregršt medalja i porušila veliki broj rekorda.