Lana Pudar osvojila bronzanu medalju i postavila juniorski rekord Evrope (VIDEO)

Lana Pudar osvojila bronzanu medalju i postavila juniorski rekord Evrope (Foto: EPA-EFE)

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar još jednom je obradovala naciju. Sjajna Mostarka je u finalu utrke na 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se održavu u Otopeniju (Rumunija) osvojila bronzanu medalju i postavila juniorski rekord Evrope.

Sjajna Pudar je fantastično otvorila utrku. Prvih 150 metara bila je rame uz rame sa Njemicom Angelinom Koehler koja je uspjela odbiti sve Lanine napade i osvojiti zlato sa vremenom 2:03.30. Zadnjih 50-ak metara sjajno je plivala Helena Bach iz Danske koja je sačuvala svu energiju za finiš pa je na kraju uzela srebro sa vremenom 2:03.86.

Lana Pudar je bronzu osvojila u vremenu novog juniorskog rekorda Evrope koji sada iznosi 2:04.55.

Četvrta je završila Laura Lahtinen iz Finske, peta je Britanka Emily Large, šesta Mostarka Amina Kajtaz koja nastupa za Hrvatsku, sedma Alessia Polieri iz Italije dok je Slovenka Katia Fain završila kao osmoplasirana.

Lanu već sutra ujutro očekuje nova utrka. U pitanju su kvalifikacije u disciplini 100 metara delfin.

Ovaj put Lana neće plivati na najkraćoj dionici 50 metara delfin.