Liga prvaka: Prvi susreti četvrtfinala donijeli spektakl

Prvi četvrtfinalni susreti Lige prvaka donijeli su spektakl gledaocima širom svijeta. Dva sjajna meča i ukupno deset pogodaka viđema su sinoć u Londonu i Madridu.

Arsenal i Bajern remizirali su 2:2 na Emiratima. Domaći tim je mnogo bolje ušao u meč. Zaprijetio je prvo Martinelli, a zatim je u 12. minuti Saka pogodio za prednost Arsenala. Četiri minute kasnije u prilici je bio i White, ali Neuer zaustavio njegov pokušaj.

U 18. minuti Bayern je izjednačio. Goretzka je sjajno uposlio Gnabryja, a bivši igrač Arsenala je rutinski pogodio za izjednačenje.

Zaprijetio je Arsenal preko Kiwiora dva puta, Neuer je oba puta siguran. Onda je ponovo uslijedila kazna Bavaraca. Sakiba je skrivio penal koji je uspješno realizovao Harry Kane.

Drugo poluvrijeme ponudilo je par prilika sa obje strane. Konačnih 2:2 postavio je rezervista Trossard u 76. minuti.

I druga večerašnja utakmica ponudila je spektakl. Real Madrid i Manchester City su remizirali 3:3.

Silva je u drugoj minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca donio prednost Građanima. Ipak, Real pravi “blitzkrieg” i za samo tri minute proekreće rezultat u svoju korist. Prvo je u 11. minuti Dias skrenuo loptu u svoju mrežu nakon šuta Camavinge. Tri minute kasnije Real dolazi u prednost pogotkom Rodryga nakon kontre. City je pokušavao stići do izjednačenja do kraja poluvremena ali je ostalo 2:1.

Vinicius Junior je u 57. minuti imao zicer ali je ostalo 2:1. Kazna je stigla vrlo brzom. Foden je u 66. minuti preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca donio izjednačenje Cityju. Pet minuta kasnije Gvardiol postiže sjajan pogodak za preokret Građana.

U 79. minuti Vinicius Junior sjajno pronalazi Valverdea koji hvata volej i sjajno pogađa za konačnih 3:3.