Liga prvaka: Real i City remizirali u prvom susretu polufinala

Real Madrid i Manchester City remizirali su na Bernabeu rezultatom 1:1 u prvom susretu polufinala Lige prvaka.

Iako je City bolje otvorio utakmicu, Real je prvi stigao do pogotka. Vinicius Junior je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora matirao sunarodnjaka Edersona u 36. minuti.

Drugi dio meča je bolje počeo Real. Karim Benzema je u 50. minuti imao lijepu priliku da poveća vodstvo svog tima, ali je šutirao preko gola.

City je do izjednačenja stigao u 67. minuti. De Bruyne je uputio silovit udarac sa 20-ak metara nakon povratne lopte Gundogana i matirao reprezentativnog kolegu Curtoisa za konačnih 1:1.

Revanš susret na programu je naredne srijede na Etihadu.

Sutra je na rasporedu drugi polufinalni susret kada se sastaju milanski rivali Milan i Inter.

Fimale ovogodišnjeg izadanja Lige prvaka na rasporedu je 25. maja u Istanbulu.