Ludnica na sarajevskom derbiju: Krpić ohladio Koševo

Krpić junak derbija

Sarajevo i Željezničar odigrali su neriješno u 149. gradskom derbiju. Na kraju je konačan rezultat na Koševu glasio 2:2.

Derbi je počeo vrlo oprezno sa obje strane. U prvih pola sata skoro da i nije bilo uzbuđenja.

U 35. minuti viđen je prvi pogodak na meču. Sarajevo je došlo do prednosti pogotkom Dala Varešanovića. Amoah je izgubio loptu na sredini terene, sudija Peljto je procijenio da nije nilo faula. U nastavku akcije Ziljkić je uposlio Renana Oliveiru koji je sa lijeve strane ubacio u peterac gostiju gdje se našao Varešanović koji je loptu ubacio u praznu mrežu.

Do kraja poluvremena osim nevroze i žutih kartona nisu viđena druga uzbuđenja.

Sarajevo je u 75. minuti stiglo do 2:0. Kyeremeh je ubacio sa desne strane, a Oliveira je ostao sam između dva igrača gostiju i pogodio glavom za svoh prvi gol u derbijima.

Željezničar je potom krenuo na sve ili ništa što se na kraju i isplatilo Plavima.

Prvo je u 78. minuti Željo smanjio na 2:1. Štilić je izveo slobodnjak iskosa sa desne strane, Santos zakačio loptu koju je golman domaćih Dizdarević odbio pravo na nogu Krpića koji pogađa za 2:1.

U tim momentima panika je zavladala u redovima domaćih koji su na sve načine pokušali trošiti vrijeme. Željezničar je imao dvije dobre šanse preko Hodžića i Amoaha, ali oni nisu bili precizni. U petoj minuti nadoknade Ramić sa klupe domaćih dobija crveni karton jer je napravio nesportski potez ubacivši loptu u teren prilikom akcije Željezničara. Par trenutaka kasnije Željo je stoligao do izjednačenja. Beganović je uputio sjajan centaršut a na pravom mjestu se ponovo našao Sulejman Krpić koji pogađa za erupciju oduševljenja na južnoj tribini.

Meč je tako okončan rezultatom 2:2 pa niti jedan tim nije napravio značajniji iskorak ka Evropi.