Ludnica u Napulju: Napoli nakon 33 godine postao prvak Italije

Napoli je novi prvak Italije!

Napolitanci su večeras u Udinama osvojili bod protiv Udinesea što im je bilo dovoljno da osigraju treći Scudetto u svojoj historiji.

Utakmica je završena rezultatom 1:1. Udinese je poveo golom Lovrića u 13. minuti a izjednačio je Osimhen u 53. minuti. Napoli je tako stigao do nedostižnih 16 bodova prednosti pet kola prije kraja u odnosu na drugoplasirani Lazio.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižudka uslijedilo je veliko slavlje navijača Napolija na tribinama Dacia Arene koji su stigli u velikom broju sa juga Italije. Oni koji nisu došli u Udine susret su pratili na velikom ekranu na stadionu Diego Armando Maradona u Napulju gdje je također uslijedilo veliko slavlje koje se prelilo na ulice ovog grada.

Za Napolitance je ovo treći Scudetto u njihovoj historiji. Prvi su osvojili 1987. a drugi 1990. godine. Tada ih je do oba naslova vodio legendarni Maradona.

Sigurno je da će temperamentni Napolitanci danima slaviti ovaj trofej kojeg su čekali 33 godine. Igrači su svakako napravili veliku feštu u svlačionici.