Luka Garza protiv Jute odigrao utakmicu karijere u NBA (VIDEO)

Košarkaši Minesote slavili su pobjedu na gostovanju kod Jute rezultatom 143:118.

Minesoti je to 30. pobjeda ove sezone s kojom su stigli do osmog mjesta zapada sa omjerom 30:28. Juta je tri mjesta ispod sa 27 pobjeda i 29 poraza.

Kod Jute su najbolji bili Sexton sa 22 i Markkanen sa 21 poenom. Minesotu su predvodili Edwards sa 31, Nowell sa 30 i Luka Garza sa 25 poena.

Bh. centar je odigrao najbolju utakmicu karijere u NBA. Garza je na parketu proveo 23 i pol minute te je pored ubačenih 25 poena zabilježioni po tri skoka i asistencije. Iz igre je Luka šutirao 9/13 (69,2%), a pogodio je i četiri trojke iz devet pokušaja. Sa linije slobodnih bacanja bio je 100-procentan (3/3).

Garza igra sve bolje u dresu Timberwolvesa pa ne iznenađuje sve veća minutaža koju dobija od trenera Fincha.