Luka Menalo pogodio prvi put od jula i Dinamu donio zlata vrijednu pobjedu

Nogometaši zagrebačkog Dinama stigli su do teške, ali veoma važne pobjede u malom gradskom derbiju protiv Lokomotive rezultatom 2:1.

Ovom pobjedom Modri su izašli iz rezultatske krize, s obzirom da su upisali tek jedan trijumf u posljednjih sedam utakmica prije ove.

Lokomotiva je prva povela preko Nigerijca Ibrahima u 35. minutu, ali je u nastavku uslijedio preokret.

Prvo je Ivanušec stvari vratio na početak, nakon čega je Luka Menalo stupio na scenu.

Novi trener Dinama Igor Biščan dao mu je šansu u 72. minuti, a povremeni bh. reprezentativac samo sedam minuta kasnije postiže gol za veliku pobjedu svog tima.

Time je prekinuo golgeterski post koji je trajao od jula prošle godine kada je bio strijelac također protiv Lokomotive.

Dinamo je ovom pobjedom Hajduku pobjegao na devet bodova prednosti koja im do kraja garantuje miran kraj sezone.